Duyurular

IGrow – Çocuğumuz Gelişirken Bize de Takibi Düşer

2.972 kişi okudu.

img_19471
Geçtiğimiz hafta Sevgili arkadaşım Merve Öztürk‘ün davetiyle Sabri Ülker Vakfı’nın annelere yönelik çok faydalı bir hizmeti olan İGrow uygulamasının etkinliğindeydim. 0-18 yaş grubu için Türkiye’nin ilk çocuk aplikasyonu olan iGrow uygulamasını çok beğendim. Üç çocuğumun bilgilerini girip büyüdüklerinde boylarının kaç olacağını tahmin eden kartlar hazırlamışlardı.

img_19191

Çocuklar için de sağlıklı beslenme konulu bir çocuk tiyatrosu vardı.  IGROW Uygulaması ile çocukların yaşı, boyu ve kilosu girilerek, bilimsel ölçümlerle elde edilmiş verilere göre gelişimini takip altına almak artık çok kolay. Hollandalı Araştırma-Geliştirme kuruluşu TNO (Netherlands Organisation for Applied Sicentific Research) tarafından geliştirilen İGrow uygulaması Hollanda’dan sonra ilk defa Türkiye’de. Toplumda sağlıklı beslenme konusunda çocuk yaşlarda başlayan bir farkındalık yaratmayı hedefleyen Sabri Ülker Vakfı, genç nesillerin erken yaşlardaki gelişimini takip altına alınarak, ebeveynlere doğru yönlendirme ve öneriler yapılması konusunun altını çizmektedir.
Çocukluk çağındaki gelişim seyrinin takip altına alınarak, ebeveynlere doğru yönlendirme ve öneriler yapılmasının önem kazandığı günümüzde iGrow uygulaması ebeveynler için bir rehber olacak.

img_19201

Uygulamada ayrıca beslenme, fiziksel aktivite ve uyku alışkanlıkları hakkında çocukların yaşlarına özel öneriler izlenerek, çocuklarımızın daha dengeli bir yaşam tarzı oluşturması için bilimsel tavsiyeler edinilebiliyor.

Günün önerileri uyarı sistemi
Uygulamada kaydı yapılmış çocukların yaş ve gelişimine özel beslenme, fiziksel aktivite ve uyku düzeni tavsiyeler telefonlara geliyor.

Özel Menüler
Gereksinimlerini karşılayabilmek için farklı besin gruplarını nasıl, ne kadar ve ne zaman tüketecek? Çocuğunuzun yaşına özel örnek menüler iGrow ile yanınızda.

img_19281
Aşı takvimi
“Artık en son hangi aşıyı yaptırmıştım?” diye düşünmeye gerek yok, hepsi takvimde kayıtlı.

Çocuklara özel ajanda
Doktor randevuları, sınıf arkadaşlarının doğum günleri, ya da okulda düzenlenen özel günler için hazırlanması gereken ödevler… Hepsi elinizin altında.

Sevdiklerime Haber Ver!
Anneanneye haber verdik ama babaanneye söylemeyi atladık, eyvah!… Dert etmeyin, artık aile büyükleri de dijital dünya ile fazlasıyla kaynaştı. Sisteme gireceğiniz 3 adrese çocuğunuzun gelişimine dair tüm bilgiler düzenli olarak gönderilebiliyor.

Uyusun da Büyüsün
Uygulama içinde artık ninniler de yerini aldı. Çocuklar artık çok daha rahat uykuya dalacak…
iGrow mobil uygulamasında kullanılan tüm ölçümler ve tavsiyelerde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen referanslar baz alınıyor

iGrow uygulamasını akıllı telefonlara Google Play ve Apple Store’dan indirebilirsiniz. Uygulama hakkında daha fazla bilgi için igrow.sabriulkerfoundation.org/ adresini ziyaret edeblirsiniz.

img_19641