Duyurular

15. Hassas Anne Etkinlik Merkezi Aile Bilgilendirme Semineri: Tuvalet Eğitimi

2.391 kişi okudu.

Koşuyolu Hassas Anne Etkinlik Merkezi’ndeki ilk seminerimiz çok güzel geçti.
My Carry Potty Turkey Taşınabilir Lazımlık ile Tuvalet Alışkanlığı kazandırma Seminerimizde çok faydalı bilgiler paylaşan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt‘a çok teşekkürler.

278

 

265

Özge Selçuk Bozkurt, tuvalet eğitimi ile ilgili şu tavsiyeleri verdi:

  • Tuvalet eğitiminin mevsimi yoktur. Yazı beklemeyin
  • Her çocuk farklıdır. Her çocuğun tuvalet alışkanlığı kazanma yaşı farklıdır.
  • Çocuğunuzdan gelen sinyalleri iyi takip edin.
  • Tuvalet eğitimine hem çocuk hem anne hazır olmalıdır.
  • Lazımlığın yeri tuvalettir.
  • Çocuğunuza tuvalet ihtiyacını devamlı hatırlatmayın.
  • Tuvalet alışkanlığını her çocuk kazanacaktır, rahat olun :)

261

Carry Potty Turkey‘in kurucusu Engin Hanım seminerimizde Carry Potty Taşınabilir Lazımlık ile ilgili şu bilgileri verdi:

Taşınabilir lazımlık My Carry Potty, tuvalet eğitimindeki zorlu sürece yardımcı olmak için İngilterede bir anne tarafından icat edilip tasarlandı. My Carry Potty tuvalet eğitimine yeni bir çözüm sunar. Oldukça hafiftir. Ekstra poşete gereksinim duymaz ve eşsiz kapak tasarımı sayesinde sıvı sızdırmaz. Kolayca temizlenebilen yüksek kaliteli plastikten üretilmiştir. Herşeyden önemlisi, çocuklar parlak çekici renkleri çok sever ve kolay taşıma kolu sayesinde ürünü kendilerine ait hissedip sahiplenirler. Daha detaylı bilgi için www.mycarrypotty.com.tr adresini ziyaret edin.

255

My Carry Potty 23,5cm genişliğinde x 26 cm uzunluğunda x 15cm yüksekliğindedir. Ağırlığı 850 gramdır. Pusete kolayca takılır. Elde rahatça taşınır. My Carry Potty iç haznesi gövdesinden ayrılmayacak şekilde tasarlanmıştır. Ergonomik tasarımı haznenin kolayca boşaltılabilmesini, silinip yıkanabilmesini sağlar. My Carry Potty kolay temizlenebilir plastikten üretilmiştir. Yüzeyi kolayca silebilir, ılık su ve sabun ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. My Carry Potty ekstra poşete gereksinim duymayacak şekilde tasarlanmıştır. Doğa dostudur. Atılabilir poşet için ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz. Poşet kullanmayı tercih etmeniz durumunda, poşet yerleştirerek de kullanabilirsiniz. (kapağın sıvı sızdırmaz özelliğini koruyabilmesi için kapatırken bu bölgede poşet olmadığından emin olun.)

Taşınabilir bir lazımlığı en çok nerelerde kullanırım?

Taşınabilir lazımlığı çocuğunuza tuvalet eğitimi verirken evde, dışarıda ve dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun büyüme sürecini tamalarken gittiği/katıldığı günlük aktiviteler ve alanlar kullanılacak yerlere en güzel örnektir.
Parka gittiğiniz zaman (kendi mahalleniz veya sitenizin parkı bile olabilir) tuvalet ihtiyacı gelen küçük bir çocuk eve gitmeye yetişmeyebilir. Kalabalık mekanlarda, uzun kuyruklar ve bekleme süresi olan yerlerde çocuğunuzun ihtiyacı gelebilir. Yolda, trafikte çocuğunuzun ihtiyacı gelebilir. Özellikle babalar ve kızlarının yalnız olduğu zamanlarda (alışveriş merkezlerinde) babalar kızlarının ihtiyaçlarını nasıl gidereceklerini bilemezler – kadınlar tuvaletine girmezler, erkekler tuvaletine kızlarını götürmek istemezler.

Biliyorsunuz Hassas Anne Dükkan’da sadece çok güvendiğim ürünlere yer veriyorum. Carry Potty de bence çok faydalı bir ürün bu nedenle Hassasannedukkan.com ‘da hassasannedukkan.com/Tasinabilir-Lazimlik-Ari,PR-374.html  adresinde bulabilirsiniz.

Carry Potty Turkey’e Bu bilgilendirici seminerimize destek oldukları için çok teşekkür ederim. Seminerlerimiz devam edecek. Instagram’da @Hassasanneetkinlikmerkezi hesabımızı takip ederek seminerlerimizden haberdar olabilirsiniz.